

МАРЧУК
Світлана Віталіївна
Завідувач практик КЗВО
"Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського",
Відмінник освіти України, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист




ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА
Важливим етапом у системі фахової підготовки, першою ланкою професійного становлення майбутніх педагогів є їх практична підготовка, що є необхідною складовою освітньо-професійних програм.
Практична підготовка студентів у Комунальному закладі вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» організовується і проводиться згідно з вимогами Законів України «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту».
Організація практики відповідає Положенню про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженому наказом Міністерства освіти України від 8 квітня 1993 р., №93; навчальним планам спеціальностей, освітньо-професійним програмам підготовки фахівців.
Основними організаційно-методичними документами, що регламентують діяльність студентів і керівників практики, є «Положення про практичну підготовку на спеціальностях 012 Дошкільна освіта, 013 Початкова освіта, 014 Середня освіта. Музичне мистецтво, 014 Середня освіта Образотворче мистецтво першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, галузі знань: 01 Освіта/Педагогіка Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського»; наскрізні та робочі програми практик, розроблені викладачами кафедр та фахових циклових комісій.
Метою практичної підготовки є оволодіння здобувачами сучасними методами і формами організації освітнього процесу в закладах дошкільної та загальної середньої освіти, формування в них на базі одержаних у коледжі знань професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних для професійної діяльності умовах, виховання потреби систематично оновлювати свої знання та творчо застосовувати їх в практичній діяльності.
Завдання практичної підготовки:
-
формування у здобувачів педагогічних компетентностей, які сприяють розвитку професійних якостей особистості вчителя;
-
виховання стійкого інтересу до педагогічної професії, потреби в самоосвіті, формуванні творчого підходу до педагогічної діяльності;
-
ознайомлення з особливостями організації освітнього процесу у закладах дошкільної та загальної середньої освіти, з передовим педагогічним досвідом впровадження сучасних освітньо-виховних технологій;
-
формування у здобувачів здатності застосовувати знання та уміння, здобуті під час вивчення фахових методик та дисциплін психолого-педагогічного циклу у професійній діяльності;
-
формування у здобувачів навичок організації педагогічно доцільної взаємодії з дітьми дошкільного, молодшого та середнього шкільного віку;
-
підготовка здобувачів до проведення у закладах дошкільної та загальної середньої освіти навчальних занять із застосуванням інтерактивних, інформаційнокомунікаційних технологій в очному, дистанційному та змішаному форматі;
-
закріплення, поглиблення та збагачення психолого-педагогічних та спеціальних знань, використання їх при розв’язанні конкретних педагогічних завдань.
Практика передбачає безперервність та послідовність її проведення при одержанні майбутніми педагогами достатнього для професійної діяльності обсягу знань і вмінь. Перелік усіх видів практики, її, тривалість і терміни визначено навчальним планом відповідних спеціальностей.
Педагогічна практика проводиться на базі кращих ЗЗСО та ЗДО м. Бара, оздоровчих закладів області та держави, де створені належні умови, є достатнє навчально-методичне забезпечення. До керівництва практикою залучаються досвідчені педагогічні працівники, котрі мають перспективний досвід роботи, високі кваліфікаційні категорії. Із базами практики укладаються відповідні договори на її проведення.








