БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В УМОВАХ ВІЙНИ: ПРОТИДІЄМО ВТЯГНЕННЮ НЕПОВНОЛІТНІХ У ПРОТИПРАВНУ ДІЯЛЬНІСТЬ
- kppfmbgpk310321
- Dec 31, 2024
- 2 min read

1 січня в Комунальному закладі вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» відбулася онлайн-зустріч зі здобувачами освіти та їхніми батьками на тему «Втягнення неповнолітніх у війну: наслідки та відповідальність».
Захід став важливим етапом у процесі підвищення правової обізнаності молоді та запобігання участі неповнолітніх у незаконних діях, що несуть загрозу їхньому життю та майбутньому.
Проведення тематичної зустрічі мало три ключові завдання:
1. Проінформувати здобувачів освіти та їхніх батьків про небезпеку вербування неповнолітніх. Особливий акцент було зроблено на випадках, коли ворог із початку повномасштабного вторгнення росії на територію України залучав дітей до виконання злочинних дій.
2. Роз’яснити правові наслідки таких дій. Учасникам пояснили, що підпали майна Збройних Сил України, державних установ чи мінування класифікуються як тероризм або диверсія. За ці злочини передбачено сувору кримінальну відповідальність, і навіть для осіб, які не досягли повноліття.
3. Підвищити рівень правової обізнаності молоді та їхніх батьків. Увагу зосереджено на важливості спільної профілактики, що допоможе захистити дітей від небезпек, які їх можуть очікувати.
4. Захід проходив у режимі онлайн. Формат роботи сприяв залученню максимально широкої аудиторії. Кожен клас проводив виховну годину в окремому віртуальному кабінеті. Завдяки такій організації зустріч була доступною для всіх здобувачів освіти та їхніх батьків, незалежно від місця перебування. За проведення заходу відповідали куратори, які координували роботу груп і забезпечували інтерактивність зустрічі.
Учасникам заходу було надано розгорнуту інформацію про:
· реальні випадки вербування неповнолітніх з боку ворога;
· форми і методи, які ворог використовує для втягнення дітей у злочинні дії;
· кримінальну відповідальність за терористичні та диверсійні дії, навіть для неповнолітніх осіб;
· способи уникнення подібних ситуацій і поради для батьків щодо запобігання таким ризикам.
Особливу увагу було приділено ролі сім’ї та освітнього середовища у формуванні правосвідомості молоді. Спільна робота батьків, педагогів і правоохоронних органів може мінімізувати ризики втягнення дітей у небезпечні ситуації. Для цього важливо підтримувати відкритий діалог із підлітками, розповідати їм про реальні небезпеки та сприяти формуванню в них навичок критичного мислення.
Під час заходу куратори та класні керівники звернули увагу на те, що випадки вербування неповнолітніх продовжують мати місце. Тому важливо бути пильними, спільно працювати над запобіганням цим злочинам і дбати про безпеку молоді.
Організатори зустрічі закликали батьків приділяти більше уваги спілкуванню з дітьми, виявляти інтерес до їхнього оточення та діяльності, а також не залишати поза увагою можливі ризики.
Зустріч на тему «Втягнення неповнолітніх у війну: наслідки та відповідальність» стала вагомим внеском у правове виховання здобувачів освіти, адже тільки через спільні зусилля педагогів, батьківської спільноти і громади в цілому можна створити безпечне середовище для молодого покоління, яке є майбутнім України.
Надія БЛІДЧЕНКО, заступник директора
з гуманітарної освіти, виховної роботи
Comments