top of page
Search
kppfmbgpk310321

ДЛЯ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ ОРГАНІЗУВАЛИ ПЕРЕГЛЯД ОСВІТНЬОГО СЕРІАЛУ «ПРО КІБЕРБУЛІНГ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ»


За даними опитування, проведеного ЮНІСЕФ, кожен третій підліток в Україні ставав жертвою онлайн-булінгу, а кожен п’ятий був змушений пропускати через це шкільні заняття. Під час пандемії COVID-19 підлітки почали ще більше часу проводити онлайн і стали ще більш вразливими до кібербулінгу (https://www.unicef.org/ukraine/about-cyberbullying-for-teenagers).

ЮНІСЕФ прагне допомогти подолати насильство і забезпечити умови, у яких учні почувалися б безпечно в школі та поза нею, у тому числі були б захищеними онлайн.

Міністерство цифрової трансформації України за підтримки ЮНІСЕФ запустило новий освітній серіал «Про кібербулінг для підлітків». Участь у ньому взяли українська співачка Настя Каменських та акторка і блогерка Анна Трінчер.

Організатори проєкту переконані, що він допоможе припинити кібербулінг, зупинити цькування в підлітковому середовищі.

Серіал складається з чотирьох серій тривалістю 4-5 хвилин кожна:

·  серія 1 «Що таке кібербулінг»;

·  серія 2 «Як відбувається кібербулінг»;

·  серія 3 «Що робити жертві кібербулінгу»;

·  серія 4 «Як допомогти другові, який став жертвою кібербулінгу».

Безкоштовно переглянути всі серії можна на платформі «Дія. Цифрова освіта» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyberbullying).

З огляду на актуальність порушеної проблеми для студентів бакалаврату КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» на заняттях із педагогіки було організовано перегляд освітнього серіалу, що дало змогу майбутнім педагогам отримати достовірну інформацію про причини і потенційні наслідки кібербулінгу, навчитися протистояти хейту та тролінгу, образливим коментарям і надавати допомогу людям, які стали жертвами кібербулінгу.

Переглядаючи серіал, студенти мали можливість отримати додаткові інформаційні матеріали: відповіді психологів на запитання про кібербулінг; анімації про кібербулінг, засновані на реальних історіях дітей, – а також доступ до Telegram-чату «Правова допомога протидії насильству» і чат-боту «#ДійПротиНасильства».

Перегляд серіалу та аналіз його змісту, безперечно, сприятиме розширенню уявлень і знань здобувачів педагогічного фаху з актуальної сьогодні проблеми профілактики кібербулінгу в учнівському середовищі.



 


Наталія ФЕДОРЧУК,

викладачка педагогічних дисциплін

コメント


bottom of page