НАВЧАЛЬНО-ДОСЛІДНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ – НЕВІД’ЄМНА СКЛАДОВА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ
- kppfmbgpk310321
- Mar 6
- 1 min read
Updated: Mar 15

Підготовка вихователів закладів дошкільної освіти здійснюється поступово, крок за кроком: на заняттях із профільних дисциплін, під час лабораторних і практичних занять, проходження різних видів практики, роботи творчих об’єднань, виконання курсового та дипломного дослідження.
Уміння збирати й аналізувати дані про індивідуальний розвиток дитини є важливим програмовим результатом освітньої діяльності майбутніх педагогів. Навчально-дослідницька практика, як обов’язковий компонент освітньо-професійної програми підготовки здобувачів вищої освіти ступеня бакалавра зі спеціальності 012 «Дошкільна освіта» в КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», – один із засобів досягнення цього результату.
Метою навчально-дослідницької практики є набуття здобувачами вищої освіти досвіду самостійної дослідницької роботи та опрацювання методики її проведення, поглиблення теоретичних знань у психолого-педагогічному напрямку, підбір фактичного матеріалу для написання курсової (дипломної) роботи, вироблення вмінь і навичок опрацьовувати наукові та інформаційні джерела, формування загального уявлення про методологію наукового мистецтва і досвід організації своєї творчої діяльності.
Місяць напруженої дослідницької роботи студентів спеціальності 012 «Дошкільна освіта» завершився успішним складанням заліку, що відбувся 07 березня.
Підсумки практики були обговорені під час онлайн-конференції. Здобувачі освіти представили звітну документацію і цікаво презентували свої напрацювання та досвід: уміння проводити бібліографічну роботу із залученням сучасних інформаційних технологій, формулювати і реалізувати в практичній площині мету дослідження; навички вибирати необхідні методи дослідження, модифікувати наявні і розробляти нові методи, виходячи із задач конкретного дослідження; здатність проводити наукові дослідження та обробляти отримані результати, аналізувати й осмислювати їх з урахуванням опублікованих матеріалів.
Безперечно, інтеграція загальної та професійно-практичної освітньої підготовки майбутніх вихователів на основі дослідницької діяльності сприяє підвищенню мотивації до набуття знань і формування відповідних компетенцій.
Бажаємо бакалаврам кафедри педагогіки, психології та фахових методик творчої наснаги і подальших успіхів у науково-пошуковій діяльності!
Юлія Саврій, доктор філософії,
керівник навчально-дослідницької практики студентів 1-БД групи
Comments