top of page
Search

ПЛІДНА СПІВПРАЦЯ ОСВІТЯН-ОДНОДУМЦІВ: ЧЕРГОВА ЗУСТРІЧ ПЕДАГОГІВ КОЛЕДЖУ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ

5 лютого відбулася зустріч викладачів кафедри педагогіки, психології та фахових методик з директорами і методистами закладів дошкільної освіти. Предметом обговорення стали оновлені освітньо-професійні програми зі спеціальності «Дошкільна освіта» напряму «Освіта/Педагогіка».

Аудиторія учасників досягла 43-х осіб. Серед присутніх були:

  • АБРАМОВИЧ Віталія Василівна, консультант КУ «Центру професійного розвитку педагогічних працівників Барської міської ради»;

  • БАРСЕГЯН Любов Володимирівна, директорка ЗДО № 1 «Берізка» Барської міської ради;

  • КУШТА Галина Григорівна, директорка ЗДО № 7 «Казка» Барської міської ради;

  • ПАНАСЮК Наталя Григорівна, директорка ЗДО № 8 «Дружба» Барської міської ради;

  • ХРИСТОФОР Світлана Тадеушівна, директорка ЗДО № 3 «Зірочка» Барської міської рад;

  • КАСИНЮК Майя Анатоліївна, директорка ЗДО №7 комбінованого типу «Ромашка» м. Хмільник Вінницької області;

  • ЮСТИМЕНКО Людмила Леонідівна, вихователька-методистка ЗДО №7 комбінованого типу «Ромашка» м. Хмільник Вінницької області;

  • СЕНДИК Наталя Анатоліївна, директорка ЗДО №6 «Казочка» Комунальної власності Жмеринської міської об’єднаної громади м. Жмеринка;

  • ГОНТАР Олена Борисівна, директорка ЗДО № 8 «Барвінок» м. Жмеринка;

  • АБРАМОВИЧ Наталя Олександрівна, директорка Окладнянської початкової школи з дошкільним підрозділом Барської міської ради;

  • ОНИЩУК Таїсія Йосипівна, директорка Кузьминецької гімназії з дошкільним підрозділом;

  • БАГНАТОВА Тетяна Іванівна, директорка ЗДО № 1 смт. Муровані Курилівці;

  • ТРІЯН Людмила Казимирівна, директорка опорного закладу «Вендичанський ліцей» Вендичанської селищної ради Могилів-Подільського району Вінницької обл. з дошкільним відділенням початковою школою та гімназією;

  • МАЗУР Ніна Петрівна, директорка ЗДО с. Стодульці Северинівської територіальної громади;

  • КУЗИК Марія Миколаївна, вихователька-методистка ЗДО «Барвінок» м. Сокиряни Дністровського району Чернівецької області;

  • ПЛЕТЕНЧУК Наталія Петрівна, директорка ЗДО №2 «Веселка» смт. Браїлів Жмеринської ОТГ;

  • ПАВЛОВСЬКА Сніжана Дем’янівна, директорка Комунального закладу «Заклад дошкільної освіти № 24 Вінницької міської ради» м. Вінниця;

  • ДУДА Інна Анатоліївна, директорка Комунального закладу «Заклад дошкільної освіти № 36 Вінницької міської ради» м. Вінниця.

З вітальним словом до учасників методичного зібрання звернувся директор коледжу кандидат педагогічних наук П. Н. САВЧУК. У своєму виступі Петро Несторович відзначив важливість професійної місії вихователів, які першими закладають у малят основи добра, поваги і діяльної любові до Батьківщини та людей.

Керівниці проєктних груп з розробки освітньо-професійних програм «Дошкільна освіта» освітньої кваліфікації «Фаховий молодший бакалавр дошкільної освіти» і освітньої кваліфікації «Бакалавр дошкільної освіти» доктор філософії Юлія Федорівна САВРІЙ та кандидат педагогічних наук Ганна Сергіївна ЗАДОРОЖНА представили оновлений зміст документів у професійно насичених доповідях і презентаціях. Основний фокус обох програм спрямовано на підготовку кваліфікованого фахівця, здатного самостійно вирішувати типові спеціалізовані завдання та практичні проблеми в галузі дошкільної освіти з розвитку, навчання і виховання дітей раннього та дошкільного віку.

Особливостями освітньо-професійних програм є комплексність теоретичної і практичної підготовки; міждисциплінарний характер навчання; опора на сучасне розуміння тенденцій та закономірностей розвитку педагогіки; орієнтованість на застосування в освітньому процесі інтерактивних, проблемно-пошукових, інформаційно-комунікаційних технологій та методів навчання. І головне – процес викладання базується на студентоцентризмі та здійснюється на засадах компетентнісного, особистісно орієнтованого, диференційованого, системного, діяльнісного, інтегративного підходів з дотриманням академічної доброчесності. Освітні програми містять у собі обов’язкові і варіативні компоненти, що формують загальні та спеціальні компетентності майбутніх фахівців дошкільної освіти. З ними органічно інтегруються різні види педагогічної практики з урахуванням спеціалізації.

Увага присутніх була зосереджена і на вибіркових освітніх компонентах, які допоможуть майбутнім вихователям більш досконало здійснювати педагогічний супровід малят. Це, зокрема, «Клінічні основи дефектології та логопедична ритміка», «Основи інклюзивної педагогіки», «Арттерапія в логопедичній роботі», «Основи гувернерства», «Основи валеоологічної освіти та естетотерапія», «Етика і психологія сімейних відносин».

Під час активного діалогу в ході розгляду змісту програм та аналізу компетентностей, які вироблятимуть майбутні педагоги-дошкільники, завідувачка КЗ «ДНЗ №36 ВМР» Інна ДУДА, завідувачка ЗДО №1 «Берізка» м. Бар Любов БАРСЕГЯН і завідувачка ЗДО №8 «Барвінок» м. Жмеринка Оленою ГОНТАР висловили щиру подяку педагогічному колективу коледжу за підготовку висококваліфікованих фахівців та постійну співпрацю і науково-практичну допомогу.

Проведена зустріч наочно продемонструвала суть стейкхолдерства: інтегрована співдія педагогів різних освітніх рівнів допомагає здобувачам освіти досягти як професійних, так і життєвих висот.

Заступник директора з навчальної роботи доктор філософії Олена Дмитрівна САМБОРСЬКА від імені викладацького колективу коледжу висловила вдячність присутнім стейкхолдерам за конкретні професійні поради і пропозиції та наголосила на важливості їхньої думки щодо поліпшення змісту представлених документів і його практичного втілення.

У заключному слові завідувачка кафедри педагогіки, психології та фахових методик кандидат педагогічних наук Наталя Анатоліївна ФЕДОРЧУК і директор коледжу кандидат педагогічних наук Петро Несторович САВЧУК запевнили всіх присутніх у подальшій плідній співпраці освітян-однодумців.

«Нація починається з дитячої колиски» – заповіт Софії Федорівни РУСОВОЇ, який не втратив своєї актуальності в умовах сьогодення. І ця колиска – у наших руках!

Тетяна СІЧКО, старший викладач

кафедри педагогіки, психології

та фахових методик

 
 
 

Comments


© 2021 Сайт створено на Wix.com

bottom of page