На шляху до професії здобувачі спеціальності «Дошкільна освіта» опановують низку фахових дисциплін. Вивчення «Вступу до спеціальності з основами академічної доброчесності» має мету зорієнтувати майбутніх педагогів у змісті педагогічної діяльності, розкрити її сутність і роль у сучасному суспільстві, розвинути професійні інтереси студентів і бажання до фахового становлення.
Задля ознайомлення студентів з роботою досвідчених педагогів-практиків у закладі дошкільної освіти №8 «Дружба» Барської міської ради було проведено музично-спортивну розвагу «Місто без дощу». Майбутні вихователі спостерігали за співтворчістю музичних керівників Глуговської Анни В’ячеславівни та Кононової Лесі Володимирівни, інструктора з фізичної культури Максімової Вікторії Олександрівни і здобувачок спеціальності «Дошкільна освіта» Мельник Діани, Тичук Марії та Комислєєвої Анастасії.
Організатори заходу долучили дошкільнят до поетичної, пісенної і танцювальної творчості; спільно працювали над розвитком навичок дітей виконувати ритмічні рухи під музику та імпровізувати.
Музично-спортивна розвага – це ефективна естетично приваблива форма мистецько-творчого відпочинку малюків, адже її зміст складають різноманітні музично-ритмічні та спортивні вправи, які проводять у формі веселих ігор та забав. Розробляючи комплекс вправ, студентки-практикантки мали можливість удосконалити свою педагогічну і музично-виконавську майстерність, застосувати набуті методичні знання в безпосередній роботі з дошкільнятами.
Така форма взаємодії між базовими закладами дошкільної освіти і Коледжем дозволяє забезпечити тісний взаємозв’язок теоретичної і практичної підготовки майбутніх фахівців, сприяючи формуванню в них загальних та спеціальних компетентностей.
Вдячність методисткам педагогічної практики Юлії Федорівні Саврій та Марині Михайлівні Шпаковатій за продовження традицій педагогічної співпраці колишніх випускників Коледжу (а тепер педагогів ЗДО №8 «Дружба») з викладачами кафедри педагогіки, психології та фахових методик КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».
Спостерігаючи хід музично-спортивної розваги «Місто без дощу», запрошені гості (а це були студенти першого курсу спеціальності «Дошкільна освіта») зрозуміли, наскільки важливими є ретельна підготовка педагогів до таких форм роботи з дітьми і чітко спланована розробка цікавого сюжету для створення піднесеного настрою дошкільнят.
Послухаймо промовисті відгуки першокурсниць.
Софія Дусь:
- Як тільки ми переступили поріг закладу дошкільної освіти №8 «Дружба», одразу зрозуміли, що тут працюють педагоги, які люблять своїх маленьких вихованців. Саме для них у садочку обладнано затишні групові кімнати, яскраво оформлено актову і спортивну зали. Особливо вразив сам захід. Чарівна Осінь зі своїми помічниками занурила нас у казковий світ музики, веселих дитячих ігор та пісень… Дітки були активні, захоплено розважалися. Нам і самим хотілося заспівати й затанцювати разом з ними! І навіть важко уявити, скільки часу знадобилося, щоб підготувати таку гарну розвагу. Поки що я не розумію, із чого саме вихователь має розпочинати роботу та як впоратися з непосидючими малятами. Тож потрібно ще багато вчитися! Але я переконалася, що хочу стати педагогом, бо дуже люблю дітей; мені подобається з ними спілкуватися, відкривати для них світ цікавого і невідомого.
Дарина Брензей:
– Ми відвідали перше заняття як майбутні вихователі. Ця зустріч подарувала нам позитивні емоції та зарядила гарним настроєм на цілий день.
Тетяна Шклярчук:
- Мені сподобалося, що вихователі сприяють розвиткові дітей на фізичному, розумовому, емоційному і соціальному рівні; дають їм можливість взаємодіяти з однолітками, розвивають фантазію та креативність дошкільнят.
Тетяна Дейнеки:
- Це було те відчуття, яке виникає в момент, коли ти потрапляєш в інший світ, де все по-іншому.
Аліна Колеснік:
- Сьогодні ми були в садочку. Малюки так гарно розповідали вірші, співали і розважалися! Я згадала своє дитинство, своїх вихователів. Стало так тепло на душі…
Тетяна Мельник:
- Мені дуже сподобалося в садочку! Хочу знову й знову там побувати, але вже не в якості глядача, а в ролі практиканта, що проводить заняття з допитливою малечею.
Сніжана Завадська:
- Я вражена! Такі розумні і веселі дітки! А як гарно підготували розвагу вихователі! Тепер я впевнена, що правильно вибрала професію!
Наталія ФЕДОРЧУК,
к. п. н., завідувач кафедри педагогіки,
психології та фахових методик;
організатор проєкту
Comments