Вкрай важливою у системі підготовки майбутніх фахівців освітянської сфери є їх залучення до науково-дослідницької діяльності, що має за мету формування у здобувачів освіти наукового світогляду, розвиток їх креативності та індивідуальних пізнавальних здібностей, оволодіння ними методологією і методами наукового дослідження, оновлення та вдосконалення фахових знань та компетентностей.
Відбувається це, зокрема, шляхом участі студентів педагогічних спеціальностей у міжнародних та всеукраїнських конкурсах наукових робіт. 27 грудня 2022 року студенти спеціальностей «Дошкільна освіта» та «Початкова освіта» долучилися до Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Тенденції та перспективи розвитку науки і освіти в умовах глобалізації», роботу якої організувала Рада молодих учених Університету Григорія Сковороди в Переяславі (секція «Педагогіка»).
Статті і тези студентських досліджень були опубліковані в електронному збірнику матеріалів конференції (URL: http://confscientific.webnode.com.ua/).
Під керівництвом викладачів кафедри педагогіки, психології та фахових методик нашого коледжу – канд. пед. наук Катерини Миколаївни Волохатої, канд. пед. наук Наталії Анатоліївни Федорчук, викладача-методиста Надії Оксентіївни Кабзюк – майбутні педагоги висвітлили власні напрацювання з актуальних тем:
«Проблема раннього розвивального навчання в педагогічній теорії та практиці» (Сергій Блідченко, студент 2-МБШ групи);
«Особливості використання засобів наочності в процесі формування дослідницьких умінь молодших школярів» (Юлія Разумна, студентка 2-МБШ групи);
«Дистанційне навчання як об’єкт дидактичних досліджень» (Анастасія Грубюк, студентка 1-БШ групи);
«Розвиток творчості молодшого школяра: теоретичний аспект» (Лілія Лихопій, студентка 1-БШ групи);
«Застосування наочних методів навчання школярів на уроках художньо-естетичного циклу» (Ярослава Прохніцька, студентка 1-БШ групи);
«Готовність педагогів та батьків до співпраці в освітньому процесі» (2-БШ група, Світлана Храполович, студентка 2-БШ групи);
«Педагогічні аспекти громадянсько-патріотичного виховання молодших школярів» (Дар’я Черкас, студентка 2-БШ групи);
«Виховання дружніх взаємин дітей старшого дошкільного віку в сюжетно-рольовій грі» (1-БД група, Тетяна Слободянюк, студентка 1-БД групи).
Здобувачі освіти набули неоціненного досвіду представлення своїх перших наукових напрацювань у студентському колі.
Наталія ФЕДОРЧУК, завідувач кафедри
педагогіки, психології та фахових методик
Comments