top of page

   Нормативна частина змісту освіти – це обов'язковий для засвоєння зміст навчання, сформований відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики як змістові модулі із зазначенням їх обсягу і рівня засвоєння, а також форм державної атестації. Згідно з чинними нормативними актами, вищим закладам освіти надано автономне право щодо визначення змісту освіти, але він не повинен бути нижчим від нормативного. Нормативні навчальні дисципліни становлять до 75% обсягу годин, визначеного освітньо-професійною програмою. До нормативної частини навчального плану входять цикл загальної підготовки, цикл професійної підготовки та практична підготовка.

   Інформація щодо цілей, змісту та очікуваних результатів навчання, порядку та критеріїв оцінювання за кожним освітнім компонентом представлена в робочих програмах навчальних дисциплін, силабусах, навчально-методичному забезпеченні дисциплін, навчально-методичних виданнях, методичних рекомендаціях до певних видів робіт та в системі віртуального навчального середовища.

   Робоча програма навчальної дисципліни – це нормативний документ університету, що визначає місце навчальної дисципліни в системі професійної підготовки фахівця, мету й завдання її вивчення, роль та значення дисципліни для забезпечення оволодіння здобувачами вищої освіти системою необхідних знань та вмінь. Як відомо, робоча програма навчальної дисципліни розробляється лектором – провідним викладачем кафедри або створеною для цього робочою групою кафедри, яка викладає таку дисципліну на основі освітньої програми та навчального і робочого навчального планів підготовки фахівця певного освітнього ступеня.

  За визначенням Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти силабус – це документ, в якому роз’яснюється взаємна відповідальність викладача і студента (більше про силабус). В ньому представляються процедури принципів оцінювання, політики академічної доброчесності і зміст курсу, а також календар його виконання. В силабусі мають бути озвучені вимірювані цілі, які викладач ставить перед своєю дисципліною. Студент має зрозуміти, чого він зможе навчитися, чим саме може бути корисним цей курс.

   Обов’язковими компонентами силабусу є анотація дисципліни, її місце освітній програмі, інформація про лектора, опис курсу, його структура та оцінювання засвоєння окремих його елементів, політика курсу, шкала оцінювання (форма силабуса на 2020-2021 н.р.).
   Отже робоча програма навчальної дисципліни – це нормативний документ університету, який є основою навчально-методичного комплексу дисципліни. На відміну від робочої програми навчальної дисципліни і її навчально-методичного комплексу, силабус створюється для студента і покликаний дати відповідь на запитання: що вчити? для чого вчити? які результати вивчення дисципліни? як оцінити отримані знання?

   

 

   Презентація навчальної дисципліни здійснюється викладачами безпосередньо під час її вивчення здобувачами вищї освіти. Зокрема, викладач ознайомлює студентів із:

  • метою вивчення дисципліни, її основними завданнями та значенням у фаховому становленні;

  • структурою, змістом та очікуваними результатами навчання;

  • рекомендованими інформаційними ресурсами, літературними джерелами;

  • особливостями організації освітнього процесу по опануванню змісту дисципліни;

  • технологією організації самостійної індивідуальної роботи;

  • політикою оцінювання результатів навчання, видами, формами та методами проміжного та підсумкового контролю успішності здобувачів.

ПЕРЕЛІК НОРМАТИВНИХ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН
Освітньо-професійна програма "Початкова освіта"
Початкового рівня (короткий цикл) вищої освіти за спеціальністю 013 Початкова освіта
Кваліфікація:  Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти

(2022 р.)
ПЕРЕЛІК НОРМАТИВНИХ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН
Освітньо-професійна програма "Початкова освіта"
Початкового рівня (короткий цикл) вищої освіти за спеціальністю 013 Початкова освіта
Кваліфікація:  Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти
(2023 р.)
bottom of page